2024. április 27., szombat   Zita napja

Váci Arcok - Orlik Edit fotókiállítása
2024. március 4. 10:00 - 2024. április 1. Időszaki kiállítás
Orlik Edit szabadtéri, utazó fotókiállítása.

2024. március 5-ig: Vác-Szérűskert, buszmegálló

2024. március 7- április 1.: Vác, Deákvári Főtér

A Tragor Ignác Múzeum utazó tárlatán gyönyörű fotónagyítások hozzák közel a nézőhöz a város épületein felbukkanó arcokat. A díszítőelemek különböző nézőpontokból fényképezve kerülnek elénk, de szembenézésre ösztönöznek. Szembenézésre az arcokkal és önmagunkkal: mit tudunk róluk? Naponta eljárunk közöttük, de sok esetben észre sem vesszük ezeket, létükön is meglepődünk. Ám ha kiderül, hogy a házat ki építtette, mi célra használták, közelebb kerülhetünk a díszítmény-, s vele a megrendelő, a kor megértéséhez.

A házak időnként felfedik titkaikat, a kiállítás e titkok közötti bolyongásra hív.