2024. április 26., péntek   Ervin napja

Április 3 - május 25 között látható a Görög templom Kiállítóteremben a Múzeum új időszaki képzőművészeti kiállítása.

A mai is aktívan működő Gyulai Művésztelep 1969. augusztusban nyitotta meg kapuit. A művésztelep legkarakteresebb alkotói közül a Görög Templomban most négy művész munkáit mutatjuk be. Balogh Gyula, Marosvári György és Szakáll Ágnes még az 1970-80-as évek fordulóján remek realista képek alkotásával tűnt fel a gyulaiak között, Bodor Zoltán festő pedig később csatlakozott a társasághoz. Balogh Gyula, Marosvári György és Szakáll Ágnes közös érdeme, hogy az 1970-80-as évek fordulóján nem az újdonság bűvöletében kezdtek alkotni, hanem felfedezték, hogy a valóságot és annak művészi lenyomatát, a realista festészetet nem eltörölni, hanem épp ellenkezőleg, feltámasztani és megőrizni kell. Rájöttek, hogy a valóságot meg kell örökíteni, mert a valóság nem csak múlandó, hanem szép is, mi több ez a valóság köt össze minket szüleink és a nagyszülők világával. Tehát többről van szó, mint stílusról, ez többlet a realizmus által kifejezhető identitás: a kik vagyunk kérdés megválaszolása.

Bárdosi József