2024. április 25., csütörtök   Márk napja

Régészet Napja a Tragor Ignác Múzeumban
2015. május 29. 08:00 - 2015. május 30. Események
Múzeumunk idén első ízben csatlakozott a második alkalommal sorra kerülő "Régészet Napja" országos rendezvényhez.
Intézményünk számos érdekes programmal várja Látogatóit, melyek során betekintést nyerhetnek a régészet világába. Az idei évben a rendezvény központi témája: "Lelőhelyfelderítéstől a rekonstrukcióig".

Programjainkról alább részletesen olvashat!
Várjuk Önöket sok szeretettel!

Május 29. (péntek)

Hogyan lesz részből, egész? - A restaurátor műhely kulisszatitkai

A program során az érdeklődők megismerkedhetnek a restaurátorok munkakörével, betekintést nyerhetnek a restaurátor műhely mindennapjaiba. A foglalkozás során a résztvevők kipróbálhatják a kerámia-restaurálás fortélyait is.

Bejelentkezés: előzetes regisztráció útján lehetséges a lentebb megadott elérhetőségek valamelyikén. Csoportokat óránként indítunk. Iskolás csoportokat 08.00 - 13.00-ig várunk, 13.00 - 14.00 között pedig felnőtt érdeklődőket szintén előzetes regisztráció útján fogadunk.

Helyszín: Tragor Ignác Múzeum Központi Épülete (Vác, Zrínyi utca 41/A)

Foglalkozás ára: 300 Ft/fő

Legyél Te is régész!

A foglalkozás során a diákoknak lehetőségük lesz régészeti feltáráson dolgozni. A múzeum udvarán létesített homokozó a program idejére feltárásra váró szelvénnyé alakul át, melyben különböző régészeti leleteket lehet szakszerűen napvilágra hozni. A program alatt az érdeklődők gyakorlatban megtapasztalhatják a régészeti objektumok finom bontásának módszereit.

A programra maximum 10 fős iskolás csoportok jelentkezését várjuk! Csoportok óránként indulnak!

A program előzetes regisztrációhoz kötött, melyet a lentebb megadott elérhetőségeken lehet megtenni.

Helyszín: Múzeumudvar (Vác, Március 15. tér 19.)

Foglalkozás ára: 300 Ft/fő

Május 30. (szombat)

Őseink nyomában - régészeti séta Vác városában

A várostörténeti séta keretében a résztvevők megismerhetik városunk területén eddig feltárt jelentősebb régészeti lelőhelyeket (Hétkápolna, Március 15. tér, Széchenyi utca, Piac utca stb.). Az érdeklődők a séta állomásain többek között ásatási fotók, illetve jelentősebb leletek illusztrációinak segítségével nyerhetnek betekintést a városi régészet világába. A program keretében továbbá lehetőség lesz a helyszínen megtekinteni a középkori váci vár területén zajló feltárási munkálatok legújabb eredményeit is.

Gyülekező: Memento Mori Kiállítóhely épülete előtt (Vác, Március 15. tér 19.)

Részvételi díj: felnőtt 500 Ft/fő; diák: 300 Ft/fő

Középkori kincseink! - Tárlatvezetés a múzeum középkori kiállítóhelyein

A program során a résztvevők ingyenes tárlatvezetésen vehetnek részt régészeti kiállításainkban, mely során megismerhetik városunk eddig ismert középkori topográfiáját, valamint a korábbi ásatásokon előkerült középkori leleteket.

Az ingyenes tárlatvezetés a Szent Mihály Altemplom Kiállítóhelyre, valamint a Középkori Pince régészeti kiállítóhelyre vonatkozik.

Gyülekező: Memento Mori Kiállítóhely épülete előtt (Vác, Március 15. tér 19.)

Részvételi díj: felnőtt: 600 Ft/fő; diák: 300 Ft/fő (belépőjegy ára)

Földön, vízen, levegőben - Régészeti lelőhely-felderítési módszerek

Az előadás során az érdeklődők megismerhetik mindazon régészeti lelőhely-felderítési módszereket, melyek alkalmazásával a régész az esetek többségében már akkor meg tudja állapítani az adott lelőhely történeti korát, jellegét, mielőtt az ásatás kivitelezésébe belekezdene. Az előadó a prezentáció során betekintést nyújt a légi régészeti, víz alatti régészeti, valamint a különböző, nem romboló lelőhely-felderítési módszerekbe.

Helyszín: Görög Templom Kiállítóterem (Vác, Március 15. tér 19.)

Az előadáson a részvétel mindenki számára ingyenes!

Információ, regisztáció

molnar.robert@muzeumvac.hu