2024. május 1., szerda   Fülöp és Jakab napja

Családi nap a múzeummal a nyomdászat jegyében
2017. október 14. 10:00 - 2017. október 14. Események
A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében megrendezésre kerülő családi napunk különleges vendége lesz egy igazi vándornyomdász - Novokrescsenszkov Tamás, a Letterpress Workshop Alkotóműhely létrehozója és vezetője, akinek segítségével október 14-én, szombaton mindenki belekóstolhat majd gyakorlatban is a nyomdászok mesterségébe.

„Családi nap a múzeummal a nyomdászat jegyében”

2017. október 14. szombat, 10.00 - 16.00

Görög Templom Kiállítóterem/Vác, Március 15. tér 19.

”Közjava és hasznára… nyomdát állíthasson…” A váci nyomdászat 245 éve (1772-2017) időszaki kiállításhoz kapcsolódóan szeretnénk több programot kínálni az érdeklődőknek:

- Felnőtteknek kurátori tárlatvezetés

-„Letterpress workshop”: kreatív időtöltés gyermekeknek és felnőtteknek különböző nyomdatechnikák kipróbálásával, meghívott vándornyomdász segítségével

- Készítsünk nyomdát! Nyomda, pecsételő készítés különböző anyagokból (szivacs, radír, hungarocell, dekorgumi), majd közös nyomdázás.

INGYENES PROGRAM!