2024. október 18., péntek   Lukács napja

Egy nagyon különleges személyt keresünk! Reméljük, Téged! A váci Tragor Ignác Múzeum csapata szeretné megtalálni legújabb tagját, egy lelkes történész-muzeológust!

RÉSZLETEK KATTINTÁS UTÁN!
Várjuk jelentkezésed, ha:
- már gyerekkorodban elvarázsoltak a régi tárgyak
- imádtál padláson, régi szekrényekben kutakodni,
- szereted a régi papírok illatát
- mindig is zavart, hogy nem foghatod meg az üveg mögött lapuló múzeumi tárgyakat
- az utcán sétálva Te is “hallod” az ódon házak meséit
Miért érdemes hozzánk jönnöd?
- jó munkahelyi légkör fogad (A kollégák jó fejek. De tényleg…)
- izgalmas, változatos feladatok várnak (ücsörgős, gondolkodós, cselekvős és kreatív feladataid is lesznek)
- magadban és csapatban is fogsz dolgozni
- az ablakból egy 950 éves város barokk főtere mosolyog rád
- támogatjuk az utazásod (érdekünkben áll, hogy bejuss dolgozni)
Szerintem Te is tudod, hogy ezek bizony megfizethetetlen dolgok (nem is mindig tudjuk megfizetni).
Miben számítunk rád? Mivel egy több mint 125 éves történeti gyűjteménynek lehetsz a gazdája:
- Te fogod a gyűjteményt gyarapítani, gondozni, nyilvántartani, feldolgozni
- amit megtudsz, kiadványokban és kiállításokban elmesélni nekünk és a nagyközönségnek
- csillogó szemű közművelődési kollégák járnak majd hozzád, mint az indiánok a varázslóhoz
- sőt, néha meg is fognak kérni, hogy nyújts segítő kezet a programjaik lebonyolításában. (Itt létezik a “vészhelyzeti tárlatvezetés” fogalma.)
Nem javasoljuk hogy jelentkezz, ha:
- szerinted a látogató a múzeum legnagyobb ellensége
- ha csak rövid időre keresel munkát. (Az elődöd 36 évig, nyugdíjazásáig dolgozott itt. A székét azért cseréltük. 🙂)
- ha csak kutatni és publikálni szeretsz
Biztosra vesszük, hogy igaz rád:
- történelem szakot végeztél az egyetemen.
- érdekelt annyira egy idegen nyelv, hogy legalább “B2” típusú nyelvvizsgát szerezz belőle
Nagyon örülünk, ha:
- már dolgoztál múzeumban,
- lelkesedésedben muzeológusi végzettséget szereztél
- egy második idegen nyelvet is megtanultál
Ha eddig elolvastad, az azt jelenti, Te is olyan komolyan érdeklődsz a munka iránt, mint mi irántad. Ez már kezdetnek remek. Hogy személyesen is találkozhassunk, légy szíves küldd el nekünk az alábbiakat:
Részletes szakmai önéletrajzod (hol, mit dolgoztál) bérigény megjelölésével (milyen bérben reménykedsz 🙂 )
Motivációs levelet (Írd meg, miért szeretnél itt dolgozni, milyen helyen, milyen tudást szedtél fel, és ez miért lenne szerinted ez hasznos?)
Iskolai végzettséget, szakképzettséget igazoló bizonyítvány/oklevél, nyelvvizsga bizonyítvány másolata (Mi is unjuk, de tudod, ez fontos!)
Ha úgy tűnik, megtaláljuk egymást, ezeket kell még kérnünk tőled:
3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány (Ha múlt héten raboltál bankot, és itt szeretnél dolgozni, van egy rossz hírünk…)
A pályázó nyilatkozata a személyes adatok kezelésének engedélyezéséről (Becsszó, nem adjuk ki senkinek.)
Mikortól dolgozhatsz?
Akár már novembertől!
Meddig van esélyed elküldeni a jelentkezésed?
Amíg nem találjuk meg az igazit, szóval siess!
Hogy “csomagold”?:
Elektronikus postagalambot küldj, Hegedűs Krisztina részére a titkarsag@muzeumvac.hu e-mail címre.
A nem létező borítékra a tárgy mezőben írd rá: álláspályázat.
Nagyon várunk!