2024. április 29., hétfő   Péter napja

A szombaton 11 órakor megnyíló, A reneszánsz sárkány - Báthori Miklós és kora című kiállításhoz a Tragor Ignác Múzeum mellett hozzájárult a visegrádi Mátyás Király Múzeum és a Diósgyőri Vár fenntartója, a Miskolci Kulturális Központ is.

Az április 13-14-én zajló Báthori 550 Napokra különleges közreműködőként kitelepül:

- a visegrádi MNM - Mátyás Király Múzeum: egy izgalmas reneszánsz életmód bemutatóval,

- a Hadtörténeti Intézet és Múzeum Mátyás király zsoldosseregének fegyverbemutató standjával,

- a Pénzmúzeum pedig különleges játékot fejleszt a rendezvényre, "Legyél Te is kincstárnok" címmel.