2024. április 27., szombat   Zita napja

Báthori Miklós váci püspöki kinevezésének 550. évfordulójához kapcsolódóan 2024-ben reneszánsz emlékévet tart Vác városa. A humanista főúrnak és a váci reneszánsznak emléket állító történeti kiállítás mellett a váci Tragor Ignác Múzeum egy rendhagyó kortárs képzőművészeti kiállításnak ad teret a reneszánsz jelenlegi újraértelmezésére Reneszánsz - Újjászületés 2024 címmel a Pannónia Házban

A kiállításon a TIM által meghirdetett képzőművészeti pályázatra érkezett művek tekinthetők meg.

A kiállítást kíséri: A váci Madách Imre Gimnázium 9/A, művészeti tagozatos diákjainak reneszánsz témájú alkotásait bemutató tárlata (felkészítő rajztanár: Garay-Nagy Norbert)

A meghirdetett alkotói pályázatra beérkezett művek közül a zsűri három alkotót részesített elismerésben: Tóth Angelikát, Fekete Istvánt és Óvári Jánost. Az esemény szponzorának, az Uti Kft-nek a különdíját Orvos András vehette át.

A kiállítás helyszíne: Pannónia Ház (2600 Vác, Köztársaság út 19.)

A kiállítás megtekinthető: 2024. május 19-ig.