2024. május 1., szerda   Fülöp és Jakab napja

"Az ismeretlen ismerős - 40 év képekben"
A Hincz Gyula Gyűjtemény Vácon 1983-2023 között c. kiállítást bemutatja Fehérváriné Tóth Helga múzeumigazgató és Hincz Jenő, a művész unokaöccse október 14-én, szombaton 10.00 órától a Pannónia Házban.

Az ismeretlen ismerős - 40 év képekben

A Hincz Gyula Gyűjtemény Vácon 1983-2023 között

A Hincz Gyula Gyűjtemény olyan rejtett kincsei is bemutatásra kerülnek, amelyeket a nagyközönség eddig még sosem láthatott, kiemelt hangsúlyt helyezve itt Hincz több mint negyven évet felölelő illusztrátori tevékenységére. A legismertebbek közül csak néhányat említve: Weöres Sándor: Bóbita, Zimzizim; Heltai Jenő: A néma levente, Tollforgatók; Vidor Miklós: Kökörcsin király; Pákolitz István: Pitypang.

A kiállítás kurátora: Vidákovich-Monori Laura művészettörténész

Megtekinthető 2023. október 15-ig a Pannónia Házban (Vác, Köztársaság út 19.)