2024. április 28., vasárnap   Valéria napja

A Korzótól a Ligetig
2023. szeptember 27.
Szeptember 30-án, szombaton, 10.00 órától múzeumi séta a pihenés és a rekreáció jegyében, Forró Katalin történész vezetésével a Múzeumok Őszi Fesztiváljának keretében.

A pihenés és a rekreáció már a 19. század végén összekapcsolódott a természettel. Miért volt fontos a faültetés, hogyan vált a korzó és a liget a váciak legfontosabb pihenő és szórakozó helyévé? Ezekre a kérdésekre keressük a választ sétánk során.

Találkozó a Tragor Ignác Múzeum Memento Mori Kiállítóhelye/2600 Vác, Március 15. tér 19. előtt! Ingyenes program!