2024. április 28., vasárnap   Valéria napja

A Tragor Ignác Múzeum több váci közművelődési intézménnyel együttműködve 2023 őszén rendhagyó vetélkedőt hirdet váci középiskolás diákok számára.

A 2 fordulósra tervezett különleges vetélkedőt október-november hónapban szeretnénk megtartani, melyre minden váci középiskolából hívjuk és várjuk a jelentkezőket a következők szerint: egy iskolából maximum 2 db, 6 fős csapat jelentkezhet. Nevezés: október 16-ig.

1. forduló: Beugró feladat egy 2-3 perces film készítése, „Petőfi nyomában”, „Az én Petőfim”, „Petőfi után szabadon” témában/címmel.

A filmek felkerülnek a Múzeum közösségi felületeire, közönségszavazás és szakmai zsűri dönt.

A film leadási határideje: 2023. október 19-ig

A nyertes alkotás a Múzeum „Petőfi Mozaik” vándorkiállításának helyszínein levetítésre kerül a jövő év során.

Komplex vetélkedő kvíz formában a Tragor Ignác Múzeum „Petőfi mozaik – költőnk Vácon és környékén” tablókiállítása alapján, mely a Memento Mori & Ars Memorandi Kiállítóhely kapualjában tekinthető meg keddtől vasárnapig 10.00 és 18.00 óra között.

A vetélkedő időpontja: 2023. október 20. 10.00 órától a Pannónia Házban/2600 Vác, Köztársaság út 19.

2. forduló a továbbjutók számára: 2023. november 8. 10.00 Pannónia Ház

„Vác és Petőfi” társasjáték készítése + 5 perces bemutatója és 2-3 perces eladási beszéde (Miért ezt vedd meg?)

A győztes játékot a Tragor Ignác Múzeum szeretné legyártatni és árusítani, amennyiben a játék megfelel minden kritériumnak, illetve „az ötlet átdolgozására való jogot fenntartjuk!”

Bővebb információ, jelentkezés: info@muzeumvac.hu; 30 555 7306.

Örömmel hívjuk és várjuk a fiatalokat!

November 10. - Petőfi Mozaik Vetélkedő váci középiskolásoknak – Díjkiosztó 16.00, Pannónia Ház/Köztársaság út 19.

A nyertesek díjazása: Farm Burger kuponok, koncert és színházjegyek