2024. április 29., hétfő   Péter napja

Az Ars Sacra Fesztivál keretében szeptember 16-tól látható Vác főterén a Harangpavilonnál új időszaki kiállításunk és egy különleges Hálafa.

A Múzeum a hála fogalmát társította az Ars Sacra gondolatköréhez, és egy szabadtéri kiállítás, valamint a harangpavilonban felállított „Hálafa” segítségével hívja közös gondolkodásra a jelenlévőket. A kiállítás ismereteket ad, a hálafa érzelmeket fogad, a fa leveleire írva bárki megörökítheti saját hálaüzenetét.

A kiállítási tablók egy része a hála mibenlétével, kifejeződési módjaival foglalkozik, és váci, történelmi példákon mutatja be a hálamegnyilvánulás tárgyiasult formáit. A tablók másik csoportja a városban élő költők és képzőművészek alkotásait tárja a látogatók elé, válogatást adva e témához kapcsolódó műveikből.

A Hála legyen…! című szabadtéri időszaki kiállítás Vác főterén, a Harangpavilonnál tekinthető meg 2023. november 26-ig.