2024. április 29., hétfő   Péter napja

Szeptember végén indítjuk Vácott a Múzeumok Őszi Fesztiválját a Zsolnay kiállításhoz kapcsolódó különleges kézműves foglalkozással, néprajzi előadással, valamint az elmaradhatatlan múzeumi sétával. Örömmel várunk mindenkit programjainkon!

Múzeumok Őszi Fesztiválja - Szeptember 29. péntek, 16.30-18.00

„Kerámiák meséje”

Tábori Katalin keramikus kézműves foglalkozása kicsiknek és nagyoknak korongozási lehetőséggel a „Mindig nyíló virágok” – a Zsolnay lányok néprajzi öröksége c. kiállításban.

Helyszín: Elefántos Ház/2600 Vác, Március 15. tér 23.

A foglalkozáson való részvétel költsége: 600 Ft/fő

18.00 Habántól a Zsolnayig – Burján István, a pécsi Janus Pannonius Múzeum néprajzkutatójának előadása

Az előadáson való részvétel ingyenes!

Múzeumok Őszi Fesztiválja - Szeptember 30. szombat, 10.00

A Korzótól a Ligetig – múzeumi séta a pihenés a rekreáció jegyében, Forró Katalin történész vezetésével

A pihenés és a rekreáció már a 19. század végén összekapcsolódott a természettel. Miért volt fontos a faültetés, hogyan vált a korzó és a liget a váciak legfontosabb pihenő és szórakozó helyévé? Ezekre a kérdésekre keressük a választ sétánk során.

Találkozó a Tragor Ignác Múzeum Memento Mori Kiállítóhelye/2600 Vác, Március 15. tér 19. előtt! Ingyenes program!