2024. április 28., vasárnap   Valéria napja

Ars Sacra Fesztivál 2023
2023. szeptember 5.
Minden eddiginél színesebb programot kínálunk az idei évben az Ars Sacra Fesztivál keretében: izgalmas múzeumi séták, különleges szabadtéri kiállítás, hála-fa átadó, szubjektív püspöki tárlatvezetés, rendhagyó beszélgetés váci művészekkel - minden érdeklődőt örömmel várunk a Múzeumban!

Szeptember 16. szombat, 10.00

Ispotályok, oskolák és paloták - Egyházi épületek Vác főterén – múzeumi séta

Ingyenes sétánk során az egykor a püspökség-, a káptalan- és a különböző szerzetesrendek tulajdonában lévő épületek történetével ismerkedünk meg. Forró Katalin történész vezetésével felkeressük a Váci Egyházmegyei Gyűjteményt is, ahol teljes pompájában láthatjuk egy barokk palota rekonstruált falfestését. Találkozó a Tragor Ignác Múzeum Memento Mori Kiállítóhelye előtt/2600 Vác, Március 15. tér 19.

14.00 „Hála legyen…!” – A „hála” megjelenítése a történelem, a néphagyomány és a váci kortárs művészet tükrében - Hála-fa átadó és kiállítás megnyitó

Megnyitják: Matkovich Ilona, Vác város polgármestere, Marton Zsolt váci püspök

A hálafa ágaira bárki felfüggesztheti hálaüzenetét, ezen alkalommal a megnyitó személyek tehetik meg ezt elsőként.

Szeptember 22. péntek, 17.00

„Hála és művészet” – rendhagyó beszélgetés a Váci Költők Baráti Társaságának tagjaival és váci képzőművészekkel

Helyszín: Elefántos Ház/2600 Vác, Március 15. tér 23.

Ingyenes program!

Szeptember 23. szombat, 10.00

„Mindenért hálát adjatok…”

Váci épületek és szobrok a hála jegyében – múzeumi séta Kis Bernadett múzeumpedagógus, régész vezetésével.

Találkozó a Tragor Ignác Múzeum Memento Mori Kiállítóhelye/2600 Vác, Március 15. tér 19. előtt. Ingyenes program!

16.00 Szubjektív püspöki tárlatvezetés a Tragor Ignác Múzeum Memento Mori Kiállítóhelyén/Március 15. tér 19. - MINDEN HELY BETELT, A REGISZTRÁCIÓT LEZÁRTUK!

Dr. Beer Miklós, Vác korábbi püspöke mutatja be a váci múmiák történetét. A részvétel regisztrációhoz kötött.

Telefon: 30 555 7306; email: info@muzeumvac.hu