2024. április 29., hétfő   Péter napja

Izgalmas múzeumi kulisszatitkok és újabb különleges séta várja az érdeklődőket Múzeumunkban 2023. szeptember 16-án, szombaton a KÖN hétvégéjén.

Szeptember 16. szombat, 9.30

„Nyitott kapukkal várunk!”

Múzeumi kulisszatitkok nyomában – izgalmas múzeumi terek és épületek felkeresése Fehérváriné Tóth Helga múzeumigazgató vezetésével

Találkozó a Tragor Ignác Múzeum Memento Mori Kiállítóhelye/2600 Vác, Március 15. tér 19. előtt.

Ingyenes program!

Szeptember 16. szombat, 10.00

Ispotályok, oskolák és paloták - Egyházi épületek Vác főterén – múzeumi séta

Sétánk során az egykor a püspökség-, a káptalan- és a különböző szerzetesrendek tulajdonában lévő épületek történetével ismerkedünk meg. Forró Katalin történész vezetésével felkeressük a Váci Egyházmegyei Gyűjteményt is, ahol teljes pompájában láthatjuk egy barokk palota rekonstruált falfestését. Találkozó a Tragor Ignác Múzeum Memento Mori Kiállítóhelye előtt/2600 Vác, Március 15. tér 19.

Ingyenes program!