2024. május 3., péntek   Tímea és Irma napja

Vác a Tiéd!
2023. június 28.
Július 8-án 10.00 órától remek programokkal, múzeumi közreműködőkkel vár minden érdeklődőt a Vác a Tiéd! rendezvény. Ezen a napon a váci lakcímkártya felmutatásával 50% kedvezménnyel látogatható a Sajdik Gyűjtemény, a Memento Mori & Ars Memorandi Kiállítóhely és a "Mindig nyíló virágok" - a Zsolnay lányok népművészeti gyűjteményét bemutató kiállítás az Elefántos Házban.
Diákoknak és nyugdíjasoknak ingyenes.

Programok a Múzeum munkatársainak közreműködésével

10.00 és 11.00 óra "Itt lakunk mi?!"

Lakcímünk alapján helyben visszakereshető, hogy mi volt a házunk helyén több száz éve, volt-e már utca, hogyan nevezték, kik éltek ott? Megnézzük, mit találunk minderről a helyi levéltár és múzeum adatbázisaiban, vagy az internet szabadon elérhető helyein. Az érdeklődők látványos régi térképek, légifotók, városképek segítségével, összeírásokat megismerve deríthetik föl lakókörnyezetük múltját. Aki itt bevezetést kap a történeti kutatás modern eszközrendszerébe, saját tempójában folytathatja majd a nyomozást.
A foglalkozás vezetője: Zomborka Márta muzeológus, Szabó Andrea építész

11:00 – 12:00 Vác régen és most – Történeti-régészeti belvárosi séta

A séta vezetője Kis Bernadett múzeumpedagógus, régész

Találkozó a Városháza előtt.

14:00-15:00        Mesél a Főtér!

Hangulatos belvárosi séta Forró Katalinnal, a Tragor Ignác Múzeum történészével

Találkozó a Városháza előtt.

16:00 – 17:00 Miért jó Vácott élni? – Múzeumi kerekasztal beszélgetés hosszabb vagy rövidebb ideje Vácott élő lakosokkal, Vác Város Levéltára és a Váci Városvédők és Városszépítők Egyesülete részvételével – moderátor: Saly Noémi

Helyszín: Memento Mori & Ars Memorandi Kiállítóhely nagyterme/Vác, Március 15. tér 19.

Bővebb információ a teljes programról: