2024. április 26., péntek   Ervin napja

Múzeumok Őszi Fesztiválja 2022.
2022. szeptember 28.
Októberben kirándulásnak is beillő múzeumi sétára, különleges múzeumpedagógiai foglalkozásra és közös emlékezésre, beszélgetésre hívjuk az érdeklődőket a Múzeumok Őszi Fesztiválja programsorozat keretében.

Fittmúzeum

Október 8. szombat, 10.00 – 13.00 óra

„A Varga sétatértől az Erzsébet ligetig” – pihenés, szórakozás és környezetvédelem Vácott a 19-20. század fordulóján

A Múzeumok Őszi Fesztiválja program keretében megrendezésre kerülő különleges múzeumi sétánkon időben és térben is messze kalandozunk a korabeli és a jelenlegi Vácot illetően. Rendhagyó helyszíneink mesélnek a 19-20. század fordulóján megjelent új szabadidős tevékenységekről, a város átalakulásáról és a környezetvédelem kezdeti lépéseiről. Fittmúzeum - kirándulásnak is beillő, 3 óra hosszú sétánk során több, ma már kevésbé ismert, megváltozott funkciójú helyszínt is felkeresünk.

Találkozás a Kőkapunál, 10.00 órakor. A séta ingyenes.

Értékeink újratöltve

Október 12-13. szerda-csütörtök, 9.00-14.00

„Vezetékek nélkül-szabadon” - Élet elektromos áram nélkül – amiről a múzeumi tárgyak mesélnek című múzeumpedagógiai foglalkozásunkon a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében rengeteg érdekes tárgy segítségével megmutatjuk a gyerekeknek, hogy bizony régen elektromos áram nélkül is teljes volt az élet, készültek ruhák, lehetett szépítkezni, illatos kávét fogyasztani és még a háztartásban is minden rendben zajlott, legyen szó mosásról, vasalásról vagy finomságok készítéséről.

Tervezett időpontok: 2022. október 12-13. kedd-szerda 9.00-14.00

Helyszín: Tragor Ignác Múzeum Központi Irodaépület/Zrínyi u. 41/a

A foglalkozás időtartama 45 perc. Részvételi díj: 500 Ft/diák.

Előre bejelentkezett óvodai csoportok és iskolai osztályok számára!

Bejelentkezés: 2022. 09. 12 - 10. 07. között, Kis Bernadett múzeumpedagógusnál: kis.bernadett@muzeumvac.hu; 06 30 555 7306.

Felemelő múzeum

Október 03 – 31 között igényelhető

„Akarsz-e játszani mindent, mi élet…” - gyermekélet a 20. század második felében – közös emlékezés szépkorúakkal múzeumi tárgyak segítségével

Programunkat váci ás Vác környéki idősotthonok, foglalkoztatók, nyugdíjasklubok számára hirdetjük meg, igény szerint október 3 - 31 között. A helyszíneken a foglalkozás keretében sok kép és tárgy segítségével felelevenítjük a 20. század második felét, mikor az otthonok lakói még gyermekek, fiatalok voltak. A közös emlékezés során lehetőség nyílik személyes élmények, események felidézésére és megbeszélésére is. A program ingyenesen igényelhető.