2024. április 26., péntek   Ervin napja

Adventi angyalkereső
2021. november 30.
Városbarangoló adventi angyalkeresésre hívunk minden kicsi és nagy múzeumbarátot!

A Tragor Ignác Múzeum Memento Mori kiállításán látható az alábbi festett barokk angyal. Elhatározta, hogy körülnéz Vácon, hátha talál még angyalokat. Kövesd végig az útján – és megismerheted a város olyan szépségeit, amelyek mellett/alatt eddig talán elmentél nap, mint nap. Hogy ne legyen túl könnyű a feladat, az angyalok kicsit „álcázták magukat”. A kérdések is segíthetnek a helyek megtalálásában…

A feladatlap a Memento Mori Kiállítóhely pénztárában, a Pannónia Házban és a Tourinform Irodában ingyenesen vehető át, illetve letölthető a Múzeum honlapjáról. A megfejtést névvel és elérhetőséggel ellátva a Memento Mori Kiállítóhely pénztárába kérjük leadni december 23-ig. A helyes megoldást leadók közül januárban kisorsolunk 3 szerencsést, akit kulturális ajándékcsomaggal jutalmazunk. Sorsolás Vízkeresztkor!