2024. április 26., péntek   Ervin napja

Májusi eső Aranyat ér…
2018. április 24.
Év vége közeledtével talán könnyebben kivihető a tanulás az iskola falain kívülre, nagyobb kedvvel választanak a pedagógusok is külső helyszínt egy tanóra megtartására. Ehhez kínál most a Múzeum május-június hónapban egy teljesen új foglalkozást, Arany János és kora címmel.

Tragor Ignác írásai szerint Arany János több alkalommal is járhatott Vácott. Ebből a feltételezésből kiindulva a foglalkozás a városba érkező költő útját követi végig a Vasútállomástól a Főtéren át az Aranyszarvas Fogadóig, ahol pedig Aranyhoz kapcsolódó játékos feladatok várják a résztvevőket.
A foglalkozás időtartama 45-60 perc, ára 400 Ft/diák.

Információ, bejelentkezés a foglalkozásra:
Kis Bernadett múzeumpedagógus, régész
Tel.: 27 / 200-868; 30/555 7306