2024. április 26., péntek   Ervin napja

Márciusban ismét akciós áron ajánljuk “Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc váci emlékhelyei” rendhagyó történelem óránkat múzeumi séta keretében, előre bejelentkezett iskolai osztályok számára! Mivel az évek során már nagyon sok osztály vett részt ezen a foglalkozáson, így újdonságként idén a „Petőfi nyomában” történeti-irodalmi sétánk is akciósan igényelhető.

Mindkét séta akciós ára: 4.000 Ft/osztály

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc váci emlékhelyei – rendhagyó történelem óra múzeumi séta keretében (várható időtartam 1,5 - 2 óra)

A tematikus séta - az iskolai tanulmányokat kiegészítendő – a 10 -18 éves korosztálynak, valamint a településük múltja iránt érdeklődőknek készült. A program célja végigjárni a váci emlékhelyeket, kiemelni azokat az épületeket, tereket/területeket, emlékműveket a város szövetéből, amelyek a történelmi események helyszínei voltak. A séta útvonala: Főtér – Székesegyház – Kőszentes híd – Honvédsírok - Honvédemlékmű

"Petőfi nyomában" - történeti-irodalmi séta
(várható időtartam 1,5 óra)

Petőfi Sándor több alkalommal is megfordult Vácott, illetve több ízben is utalt a városra költészetében. A séta során a hozzá kapcsolódó váci helyeket, történeteket ismerhetik meg az Érdeklődők.

Információ, bejelentkezés:
Kis Bernadett