2024. április 27., szombat   Zita napja

Május 20-án, szombaton, 10.00 órakor indul múzeumi sétabérletünk utolsó sétája.

Hol volt az egykori gyógyszertár? Hová temették a pestisben elhunytakat? Milyen forradalmi gyógymód segített a kolerás betegeken? Miért gondolták boszorkánynak a bábákat?

Sétánkon még számos izgalmas kérdésre kaphatnak választ a résztvevők a váci gyógyítás és betegségek témakörében.

Gyülekező 10.00 órakor a Memento Mori Kiállítóhely előtt,a séta tervezett időtartama kb. 1,5 - 2 óra, vezetője Forró Katalin történész, múzeumigazgató.

A séta helyben váltott, egy sétára szóló jeggyel (felnőtt: 600 Ft, diák és nyugdíjas: 300 Ft) és előre váltott séta-bérlettel is igénybe vehető.

Minden érdeklődőt örömmel várunk!