2024. április 26., péntek   Ervin napja

Boldog ünnepeket!
2013. november 25.
Az év legszebb ünnepe előtt állunk... A karácsonyi ünnepekkor kiemelt szerepe volt a tradicionális karácsonyi asztalnak. Az asztalt ünnepélyes módon terítették meg; rá és alá különböző gazdasági és házieszközöket, bizonyos ételeket (alma, fokhagyma, méz, ostya), valamint gabonamagvakat, szénát, szalmát helyeztek. Ezeket hosszabb-rövidebb ideig otthagyták, majd leszedés után különböző célokra felhasználták. A felhasználás általában mágikus célú volt...

Minden kedves látogatónknak, jövőbeli látogatónknak, múzeumbarátnak és érdeklődőnek békés, boldog ünnepeket és sikerekben gazdag új évet kívánnak a

Tragor Ignác Múzeum munkatársai!