2024. április 26., péntek   Ervin napja

A középvárosi temető híres halottai
2015. október 29. 18:00 - 2015. október 29. Események
A fenti címmel tart vetített képes, helytörténeti előadást október 29-én, csütörtökön 18:00 órától Forró Katalin történész, múzeumigazgató a Memento Mori & Ars Memorandi kiállítóhely épületében (Vác, Március 15. tér 19.)!

A részvétel mindenki számára ingyenes!

Mindenszentek ünnepe és Halottak napja alkalmából az idei évben is különleges előadással készül Múzeumunk, melynek központi témája a 10 évvel ezelett felszámolt középvárosi temető lesz.

Az előadás rövid ismertetője:

“2005 nyarán számolták fel a váci Középvárosi temetőt. A Tragor Ignác Múzeum munkatársaira hárult a feladat, hogy az elszállításra kerülő síremlékekről, sírhelyekről pontos dokumentációt készítsenek. Mintegy 966 sírhelyet regisztráltak a kutatók. A felmérés során 7072 darab munkafotó is készült. A temetőben számos, a 19-20. század folyamán elhalálozott váci híresség nyugodott. Sírhelyükről ma már csak fotókat tudunk bemutatni. Az előadás keretében egyúttal róluk is megemlékezünk."

Az előadás időtartama kb. 1 óra!

A részvétel mindenki számára ingyenes!

Várjuk Önöket!