A program megvalósításának helye:
A váci Tragor Ignác Múzeum kiállítóhelyei
A projekt megvalósítója:
Tragor Ignác Múzeum
A pályázati program megvalósításába bevont közreműködők listája:
Szakmai előadók
Közreműködők
Programjaink helyszínenként:
Több mint egy évtizedes múltra tekint vissza a Múzeumok Éjszakája elnevezésű egész estés rendezvény a Tragor Ignác Múzeumban. A hagyományosan a nyári napfordulóhoz kötődő esemény idén az értékőrzés jegyében telt, a múzeum féltve őrzött kincsei rendhagyó módon mutatkoztak be június 24-én, szombaton, 18 órától az éjféli tűzugrásig.
Görög Templom Kiállítóterem
Vác, Március 15. tér 19.
18:30 – 19:00 Kortárs találkozások - Tárlatvezetés Várady Róbert kiállításán
Dudás Barbara művészettörténész, a váci Tragor Ignác Múzeum munkatársa szakszerűen mutatta be Várady Róbert festőművész kiállítását az érdeklődők számára.
19:00 – 21:00 Értékek közvetítése egykoron és ma – szakmai előadások a Görög Templomban
Az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont munkatársainak szakmai előadásai során Csukovits Enikő és Fónagy Zoltán történészek a középkori és újkori ember idő fogalmát és az óra használatát hozta közelebb az érdeklődőkhöz.
21.00 -22.00 „Barokk melankólia”
Szászvárosi Sándor – viola da gamba és Nagy Csaba – reneszánsz lant előadásában hangzott el a „Barokk Melankólia” c. program, amely elsősorban a XVI-XVII. századi zenére a reneszánsz és barokk zene határmezsgyéjére fokuszált. Az eredetileg viola da gambára és continuora írt művek mellett a kor szellemében készült átiratok kaptak nagy szerepet. Felcsendültek a korabeli Európa kedvelt variációi, dalai és tánczenéi.
Múzeumudvar
18:00 - 19:30 Múzeumpedagógiai foglalkozás a Múzeumudvarban
Párhuzamosan az előadásokkal a múzeumudvaron a gyermekeknek interaktív foglalkozásokat szerveztünk, ahol a kirakók mellett a gyerekeknek lehetőségük volt kipróbálni a régész munkáját, melyhez egy „régészeti homokozó” adott lehetőséget.
19:30 – 22:00 Gasztrosarok - mini kiállítás és workshop
Hámor Szabolcs gasztrofotós vezetésével a Múzeumudvaron lehetőség volt egy kis mini kiállítás megtekintésére illetve a váci Giuseppe Pizzéria jóvoltából folyamatos vendéglátás várta a résztvevőket.
22:00 - 22:30 Nusi néni pogácsasütő verseny eredményhirdetése
Első alkalommal hirdettük meg a Múzeumok Éjszakájához kapcsolódóan pogácsasütő versenyünket, melyre a résztvevők saját készítésű pogácsával jelentkezhettek.
23:00 – 24:00 „ Megrakják a tüzet…” – népzenei összeállítás, táncházzal, Daróczyné Botos Barbara és Daragó Éva, a Verőcei Kabóca Néptáncegyüttes vezetőinek közreműködésével.
24:00 Tűzugrás a Múzeumudvaron
A Múzeumok Éjszakája a már hagyományossá vált Szent Iván éji népi hagyománnyal, nevezetesen a tűzugrással fejeződött be, melyhez a résztvevők is csatlakozhattak.
20:00 és 23:00 között: Igény szerint, folyamatosan zajlottak tárlatvezetések az Ars Memorandi - Memento Mori kiállításokon, a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetemről érkezett Erasmus-ösztöndíjas vendéghallgatók vezetésében.
Továbbá nagy érdeklődés övezte Molnár Róbert régész elemlámpás tárlatvezetéseit is a Szent Mihály Altemplomban, valamint a Középkori Pince Kiállítóhelyen.
Pannónia Ház Kiállítóhely
Vác, Köztársaság út 19.
18:00 – 20:00 „Fut, robog a kicsi, kocsi…”
A kézműves gyermekfoglalkozás során lehetőség nyílt szabad alkotásra, ahol a gyerekek kipróbálhatták, hogyan készülhettek Hincz Gyula nagy vászonképei, illetve grafikái. A kisebbeknek játszósarkot alakítottunk ki, amit színezőkkel, só-liszt gyurmával, könyvekkel, babajátékokkal rendeztünk be.
20:00 – 21:00 Élő társasjáték a Pannónia Ház udvarán
Interaktív társasjáték, ahol 3-4 fős csoportok tehették próbára tudásukat és ügyességüket a Pannónia Ház kertjében, 16-tól 99 éves korig.
20:00 – 22:30 Szakmai tárlatvezetések a Hincz Gyula, Gádor István és az Öntöttvas kiállításokban
Mesél az Öntöttvas Gyűjtemény címmel Csibi Kinga főmuzeológus, a Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjtemény munkatársa tartott érdekes tárlatvezetést az este folyamán, majd pedig Dudás Barbara művészettörténész, a váci Tragor Ignác Múzeum munkatársa mutatta be Elfeledett életművek címmel Hincz Gyula és Gádor István kiállításait.
Kommunikációs terv megvalósítása
A program népszerűsítése mindenképpen több szintű kommunikációt igényelt, mely során egyaránt használtuk a vizuális és audiovizuális csatornákat, valamint az internet nyújtotta különféle lehetőségeket.
I. Előkészítő fázis
a, Kommunikáció a városban
b, Országos média
c, Internet adta lehetőségek
Közvetlenül a program előtt:
A program utáni média megjelenés:
Látogatottsági adatok:
Fizető látogató: 209 fő
Tiszteletjegy: 10 fő
|
instagram.com |
• TRAGOR IGNÁC MÚZEUM • VÁC • |
Elérhetőség: Postacím: 2600 Vác, Zrínyi u.41.a Telefon: +36-27/200-868 Mobil: +36 30/555-7620 Web: http://muzeumvac.hu E-mail: info@muzeumvac.hu |