2024. április 20., szombat  Tivadar napja

Múzeumi Világnap 2022.
2022. május 18.
Az idei Múzeumi Világnap alkalmából a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége közös akciót szervezett minden csatlakozni kívánó vidéki múzeummal. A felhívásra készített kisfilmekben május 18-án mi is megemlékezünk múzeumunk alapítójáról és megmutatjuk legfontosabb műtárgyaink egyikét.

Az MVMSZ felhívására 26 múzeum csatlakozott a meghirdetett akcióhoz. Az elküldött videók felhasználásával elkészültek a kisfilmek is:

1. MÉRTÉK-TÁRGYAK címmel, a múzeumok legjelentősebb műtárgyairól (4’50”)
  2. MAGYAR GÉNIUSZOK címmel, amelyben a múzeumok (külső képekkel), az alapító/legjelentősebb személy és a legfontosabb műtárgy jelenik meg. (8’30”)

A filmeket a következő linken lehet megtekinteni: