2024. április 20., szombat  Tivadar napja

Régészeti tablókiállításunk a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében november 11-ig kölcsönözhető váci és Vác környéki általános és középiskolák számára.

Utazó tablókiállításunk fő célja, hogy a Vác környéki településeken élő általános és középiskolásokkal a történelmet személyessé téve, minél behatóbban megismertessük régiónk történetét a földtörténeti időszaktól kezdődően egészen a középkorig bezárólag, miközben a régész munkájába is betekintést nyerhetnek. Ezáltal tudatosodhat a kulturális örökségvédelem kiemelt fontossága, és megvalósulhat a helyi értékek megismerésére, megóvására nevelés.

A tárlat mellett a pedagógusok számára felkészítő foglalkozást biztosítunk, mely után lehetőségük nyílik a kiállításhoz kapcsolódó foglalkozás megtartására, illetve igény szerint a múzeum munkatársa is tart az iskolai helyszíneken múzeumpedagógiai foglalkozást. A kiállítás kölcsönzése ingyenes, a szállítást fogadó intézmény rendezi.