2020. október 29., csütörtök   Nárcisz napja

Hétfőn is nyitva!
2020. október 12.
Az idei év váratlan helyzetei megmutatták, mennyire szükségünk van arra, hogy a Múzeumunk iránt érdeklődőket virtuálisan is meg tudjuk szólítani. Erre ad lehetőséget a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében október 12-én induló "Hétfőn is nyitva!" sorozatunk, melynek egyes epizódjai a múzeum különböző gyűjteményeinek kivételes darabjait mutatják be egy-egy kisfilmen.

Gádor alkotások, 18. századi fehér szerzetesi koporsó, viasz domborművek – egy kis ízelítő azok közül a különlegességek közül, melyek elmesélik történetüket hozzáértő muzeológusaink segítségével. A tárgyak pedig a címnek megfelelően, a múzeum zárva tartási idejében, hétfőnként mutatkoznak be, azaz kerülnek adásba a nagyközönség számára honlapunkon és egyéb közösségi média felületeinken.

Első epizód:

Szerzetesi koporsó a váci domonkos templom kriptájából 1748