2024. április 18., csütörtök   Andrea és Ilma napja

Múzeumpedagógiai foglalkozás felső tagozatosok és középiskolások számára a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében, akár séta formájában is.

„A láthatatlan ellenség” – járványok és védekezés a 18 – 20. században – múzeumpedagógiai foglalkozás

Felső tagozatosok és középiskolások számára

2020. november 3-4-5. 9.00-14.00

Mi az a mirigyhalál és az epekórság? Mi az a Lazarétum és hol volt? Mekkora pusztítást okozott a spanyolnátha Vácott? Ki volt Deák és Bismarck orvosa? Múzeumpedagógiai foglalkozásunkon szembenézve ellenségeinkkel ilyen és hasonló kérdésekre keressük a választ, interaktív módon a résztvevők bevonásával vetített képek és a történeti gyűjtemény tárgyainak bevonásával.

Helyszín: Tragor Ignác Múzeum Központi Irodaépület/Zrínyi u. 41/a

Előre bejelentkezett iskolai osztályok számára!

Részvételi díj: 500 Ft/diák

Előzetes regisztrációhoz kötött program!

Bejelentkezés: 2020. 10. 16-22. között, Kis Bernadett múzeumpedagógusnál: kis.bernadett@muzeumvac.hu; 06 30 555 7306.

ÚJDONSÁG! HÁZHOZ VIHETŐ FOGLALKOZÁS - A téma aktualitása miatt szeretnénk, hogy minél többekhez eljusson foglalkozásunk, így igény szerint kiszállást is vállalunk azon osztályok számára, akik nehezen vagy egyáltalán nem tudnak eljutni Múzeumunkba. Ebben az esetben a foglalkozás plusz kiszállási díj ellenében vehető igénybe.

ÚJ! ÚJ! ÚJ! A jelenlegi járványhelyzet miatt séta formájában is kérhető!