2024. április 25., csütörtök   Márk napja

Immár több, mint 100 éve annak, hogy kitört az I. világháború, vagy ahogy dédszüleink, nagyszüleink még nevezték, a "nagy háború", mely megváltoztatta az akkori világ rendjét. A centenáriumra a Tragor Ignác Múzeum is többféle programmal készül...

A Múzeum tervezett kiállítása nem elsősorban a nagy hadieseményeket kívánja bemutatni, hanem azt, hogy a háború milyen hatással volt az emberek mindennapi életére. Hogy élték meg a 4 háborús év megpróbáltatásait az egyszerű katonák és az itthon maradott családtagok?

Az év során folyamatosan várjuk jelentkezésüket, ha Vácról, vagy Vác tágabb környékéről rendelkeznek első világháborús tárgyakkal (pl. katonasági emlékek, emlékpoharak, katonaládák, front- vagy hadifogolymunkák), dokumentumokkal (hivatalos iratok, naplók, tábori képeslapok, plakátok, újságok), fotókkal és hozzájárulnak azok közkinccsé tételéhez (pl. kiállításra kölcsönzés, digitalizálás).

Visszajelzésüket az alábbi címen várjuk: forro.katalin@muzeumvac.hu, illetve a Múzeum központi telefonszámán: 27-200-868

Köszönjük, hogy segíti munkánkat!