2024. április 19., péntek   Emma napja

Múzeumi tábor
2020. május 28.
Idén is lesz múzeumi tábor - mesés időutazással és sok játékkal várjuk a 6-10 éves gyerekeket!

Múzeumi nyári tábor a mesék szárnyán

Az idei évben már 3 időpontban hirdetjük meg múzeumi táborunkat, újdonságként most először kisebb, 6-10 éves gyerekek számára:

Időpontok:

2020. 06. 22 – 06. 26. – „Kalandozások a mesék és mondák világában”

2020. 07. 06 – 07. 10. – „Játékos időutazás”

2020. 07. 20 – 07. 24. – „Kalandozások a mesék és mondák világában”

„Kalandozások a mesék és mondák világában”

Tematikánk főleg a mesék, mondák világára, az ember és a természet kapcsolatára épül, foglalkozásaink fő alkotóelemei pedig a drámapedagógia és az interaktivitás.

- népi hitvilág, természetfeletti erőkben való hit, gyógyfüvek, tárgykészítés

- érzelmek kifejezése - színtan felhasználásával - a képzőművészet bekapcsolásával

- mesék, mondák versek megjelenítése színházi játékkal – múzeumunk képzőművészeti gyűjteményének, főleg Hincz Gyula műveinek felhasználásával.

„Játékos időutazás”

Tematikánk ugyancsak a meséket, mondákat - és mellette a különböző történeti korokat hívja segítségül az időutazáshoz.

- az ősi hitvilág és hiedelmek kutatása a régészet által – tárgykészítés

- vendégségbe megyünk Mátyás király udvarába – reneszánsz Vác - mindennapi élet

- Mária Terézia és a barokk – zene, tánc, vigasság

- Talpra magyar! – harc a végsőkig /1848 és kora/

- Játékok régen és ma – avagy a gyermekkor rejtelmei - mesék, mondák versek megjelenítése színházi játékkal (19. század végétől az 1970-es évekig)

A tábor napközis jelleggel kerül megtartásra a Múzeum Pannónia Ház kiállítóhelyén, hétfőtől péntekig, 8 és 16 óra között.

Költsége 23.000 Ft/hét, mely a foglalkozások költségét és a meleg ebédet tartalmazza.

Egy turnusban 15 gyermeket tudunk fogadni. A turnusokat minimum 5 fő jelentkezése estén tudjuk elindítani.

A jelentkezés és befizetés határideje: 2020. június 14-ig.

Örömmel várjuk a jelentkezőket!

Információ, jelentkezés: info@muzeumvac.hu; 30 555 7306.