2024. április 23., kedd   Béla napja

Múzeumok Majálisa 2019
2019. május 16.
Múzeumok Majálisa a Magyar Nemzeti Múzeumban, Budapesten, 2019. május 18-19-én.
Mi mindkét nap ott leszünk, kavicsfestéssel, barokk szentkép készítéssel és hennázással várjuk az érdeklődőket!

Múzeumpedagógiai foglalkozásunk során a résztvevők a modern magyar kerámiaművészet kiemelkedő keramikus-művészének, Gádor Istvánnak a műveiből inspirálódva egy gömbölyded szélű vízmosta Duna-parti kavics színes díszítésével egyedülálló emléktárgyat készíthetnek.

A Gádor István és a múzeum műtárgyai nyomán készülő, tartósító-, színezék- és adalékmentes hennapasztával festett mandalák pedig néhány napig a bőrön maradva őrizhetik meg a műalkotások és a rendezvény emlékét.

Hennafestés szombaton és vasárnap 11 és 14 óra között lesz.

Keressék a Tragor Ignác Múzeum sátrát a Múzeumkertben 10-18 óra között!