2024. április 25., csütörtök   Márk napja


Frissítettük múzeumpedagógiai kínálatunkat képzőművészeti anyagunkhoz kapcsolódóan - új foglalkozásaink fókuszában Hincz Gyula művészete és a kreatív alkotás áll.

Hétszínvirág

múzeumpedagógiai foglalkozás óvodásoknak

A Hétszínvirág meséből ismert csodálatos virág egyetlen szirmát leszakítva, kívánságunkra hirtelen a színek mesebeli birodalmában találjuk magunkat. A három vidám, színes folt: Kék, Piros és Sárga kalauzolásában megismerkedünk a színkörrel, a hideg és meleg színekkel, a színkeveréssel és a színek hangulati hatásával. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek minél fiatalabb korukban kapcsolatba kerülhessenek a múzeummal és a műalkotásokkal, amely a múzeumszeretetre nevelésük egyik legfontosabb alapja. A foglalkozáson kipróbálható kézműves technikák révén igyekszünk felkelteni az érdeklődést a legkisebbekben nemcsak a színek, hanem Hincz Gyula művészete iránt is.

Választható kézműves foglalkozás: ujjfestékkel, szivacs- vagy hengernyomdával, illetve mintás festőhengerrel egyedi kompozíció készítése

 

Varázslatos utazás a színek birodalmába

múzeumpedagógiai foglalkozás a 6-10 éves korosztálynak

A foglalkozás keretében nem mindennapi kísérőinkkel: Rubinnal, Lazurittal és Citrinnel birodalmukba, a színek világába utazunk. Hincz Gyula alkotásait segítségül hívva megismerkedünk a tizenkét osztatú színkörrel, az elsődleges, a másodlagos és a harmadlagos színekkel, a színritmus, a színárnyalat és a színkontraszt fogalmával, a színek hangulati hatásával és a színkeverés szabályaival. A színek mellett a művészeti anyagok és eszközök gazdag tárházát is felfedezzük, a Hincz Gyula által alkalmazott technikák nyomába eredve pedig egyedi alkotást készítünk.

Választható kézműves foglalkozás (osztályonként két szabadon választott technika kipróbálására nyílik lehetőség):

-     mintás festőhengerrel vagy márványos festéssel egyedi csomagolópapír készítése

-     viaszkarc kép olajpasztell és fekete tempera felhasználásával

-     kép készítése fogkefés fröcsköléssel

-     domború festmény létrehozása ragasztó, vízfesték vagy tempera alkalmazásával

 

A színek alkotta világ

múzeumpedagógiai foglalkozás a 11-14 éves korosztálynak

Hincz Gyula kiállított műveit szemügyre véve megvizsgáljuk mit és kiket láthatunk az alkotásokon és, vajon megszámlálható-e hányféle színből és formából építkeznek festményei. A színelmélet nagyjainak megfigyeléseit segítségül hívva választ keresünk arra, hogy miért színes a világ, majd a modern művészet történetének emblematikus alkotásain keresztül a különböző stílusirányzatokkal ismerkedünk. A foglalkozáson kipróbálható kézműves technikák révén pedig nemcsak a színek, hanem az absztrakt formák és a modern művészet jellegzetes technikáinak világában is elmélyedünk.

Választható kézműves foglalkozás (osztályonként két szabadon választott technika kipróbálására nyílik lehetőség):

-          ablakdísz készítése Hincz Gyula murális művei nyomán fotókartonból és színes selyempapírból

-          kavicsportré létrehozása akrilfestékkel egy nagyobb méretű, gömbölyded szélű vízmosta kavics felhasználásával

-          egyedi festmény készítése papírszövéssel

-          papírlap és textil gyűrésével, valamint festékszóró spray felhasználásával alkotott kompozíció

-          absztrakt kartondombormű hulladék kartondobozokból és hullámkartonokból, temperával festve

-          frottázskép műanyag rajzminta alátét használatával

A foglalkozások költsége 600 Ft/fő

 

 

 

 

 


A Tragor Ignác Múzeum honlapja • Grafikai tervezés: Arcus Stúdió • Webfejlesztés: DunaWeb Kft.
A weblap Várady Róbert: Cyber térben (2008) című festménye felhasználásával készült.