2024. április 20., szombat  Tivadar napja

2017 júniusában Múzeumunk gyűjteménye egy kivételes jelentőségű, csaknem 7000 éves újkőkori lelettel, egy női testet ábrázoló agyagplasztikával gyarapodott. Szeptember 30 - október 8. között látogatóink is megismerkedhetnek vele.

A lelet az 1970-es évek közepén a verőcei vasútállomás felújításakor került elő, s megtalálója azóta őrizte, mielőtt a Múzeumhoz került. Kamarakiállításunk főszereplője tehát a mindeddig rejtőzködő „Verőcei Vénusz.”

A kamarakiállításon bemutatásra kerülnek további, lelkes adományozóknak köszönhetően hozzánk került leletek és a Múzeum által végzett régészeti munkáknak köszönhetően az elmúlt évben napvilágra került leletek.

A kiállítás szeptember 30. és október 8. között látható a Szent Mihály Altemplomban. Bejelentkezés a Memento Mori kiállítóhelyen