2024. április 20., szombat  Tivadar napja

„Csillagok közt fényességes csillag” - Szent László király Vác környékén -címmel rajzpályázatot hirdetünk általános iskolásoknak.

A pályázat keretein belül olyan szabadon választott technikával készített ötletes és eredeti alkotásokat várunk, melyek jeles királyunk és Vác kapcsolatát idézik meg.

Témaválasztási javaslatok:

Géza és László találkozása Vác remetéve

Géza és László herceg két látomása

Mogyoródi csata

A pályaműveket két korosztályra bontva várjuk, általános iskola alsó és felső tagozatos diákok külön-külön kategóriában pályázhatnak.

Egy diák egy alkotást nyújthat be.

A műveket postai úton vagy személyesen lehet benyújtani a pályázó neve, osztálya és az iskola megjelölésével, 2017. szeptember 20-ig.

Cím: Tragor Ignác Múzeum, 2600 Vác, Zrínyi u. 41/a

Mindkét kategória első három helyezettje díjazásban részesül.

Eredményhirdetés a XI. Ars Sacra Fesztivál keretein belül,

2017. szeptember 23-án, szombaton, 15 órakor lesz,

a Pannonia Ház Kiállítóhelyen/Vác, Köztársaság út 19.

Érdeklődni lehet: info@muzeumvac.hu; 27/200-868; 30/555-7306