2024. április 24., szerda   György napja

Művészi öntöttvas kályhák
2016. december 14.
December 17-től látogatható Művészi öntöttvas kályhák című új állandó kiállításunk a Pannónia Házban.

A kiállításon bemutatásra kerül a gyenesdiási „kályhadoktor,” Vaszkó Ernő korábbi magángyűjteménye, mely 2015 óta a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeumhoz tartozó Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjteményt gyarapítja.

A főként nagyméretű, díszes öntöttvas kályhákat bemutató kiállítás anyaga túlnyomó részt a történelmi Magyarország területén működő öntödék terméke, a tárgyak a Berczelly-gyűjteménnyel együtt még teljesebb képet adnak a 19. századi öntöttvas művességről.

Fotók: Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjtemény